Logo_data

Pomysł zorganizowania festiwalu zrodził się z fascynacji muzyką, potrzeby jej przeżywania, uczestniczenia w niej jak w misterium, które rozgrywa się między muzykami i publicznością.

Lauren Deutsch, szefowa Jazz Institute of Chicago, przyjechała do Polski przy okazji organizowanej tu wystawy fotografii. Zawarta przy tej okazji znajomość z Wojtkiem Juszczakiem, ówczesnym dyrektorem artystycznym Estrady Poznańskiej, przerodziła się w wieloletnią przyjaźń oraz realizację wspólnego przedsięwzięcia – Made in Chicago Festival w Poznaniu.

Na pierwszą edycję Made in Chicago Festival w 2006 roku do Poznania przyjechało kilkunastu muzyków, którzy nigdy wcześniej w Polsce nie grali. To właśnie tutaj wkroczyli na europejską scenę, w której są dzisiaj częstymi gośćmi. Wiele festiwalowych projektów pojawia się w Poznaniu zaraz po swojej premierze w Chicago, na jedynym koncercie w Europie. Trwałym śladem, który pozostawiają po sobie kolejne festiwale, są wspólne projekty polskich i amerykańskich muzyków. W roku 2008 w koncercie amerykańskiej wokalistki Dee Alexander ”Sirens of Song” wziął udział poznański Gospel Choir, rok później trębacz i kompozytor Orbert Davis poprowadził Orkiestrę Symfoniczną Akademii Muzycznej w Poznaniu podczas wspólnego wykonania ”Collective Creativity Suite”, w roku 2010 europejską premierę kompozycji ”Arc of O” Nicole Mitchell wykonała kompozytorka i poznański zespół an_ARCHE NewMusicEnsemble a nagranie z koncertu ukazało się w tym roku na płycie wydane przez wytwórnię RogueArt z Francji. Polsko amerykańskim – projektem festiwalu w 2011 roku były wspólne koncerty polskiego tria The Light /Zimpel, Traczyk, Rasz/ oraz pianisty z Chicago Jima Bakera. Każdy festiwal MADE IN CHICAGO jest dla młodych muzyków z Polski okazją do nawiązywania kontaktów i zdobywania doświadczeń. Tym bardziej, że zadomowieni w Poznaniu artyści chętnie spotykają się po koncertach z publicznością.

Co roku, na finał festiwalu, jeden z muzyków przygotowuje premierowy program i staje na czele ad hoc powołanej orkiestry, złożonej ze wszystkich gości MADE IN CHICAGO. Do historii festiwali MADE IN CHCAGO przejdą z pewnością koncerty – HARAMBEE PROJECT Nicole Mitchell - finał z roku 2006 i CARDS FOR ORCHESTRA Roscoe Mitchella - koncert finałowy z roku 2008, POZNAN RHAPSODY Edwarda Wilkersona i CHICAGO JAZZ PHILHARMONIC Orberta Davisa z roku 2009 czy GREAT BLACK MUSIC ENSEMBLE z roku 2010 i TRIBUTE TO VON FREEMAN z 2011 roku. Niezapomniany koncert Fred Anderson Trio zainaugurował serię płyt CD z koncertami z poznańskiego festiwalu.

Poznań stał się dla muzyków z Chicago europejską stolicą jazzu. Na koncertach MADE IN CHICAGO wystąpiło już blisko ponad 100 muzyków. Poznańska publiczność ma wyjątkową okazję, by na bieżąco śledzić to, co się dzieje na scenie Chicago oraz poznawać jej bogatą historię. Wierni miłośnicy jazzu co roku czekają na te trzy dni świąt improwizacji, czekają także na Muzyków, już znajomych i przyjaciół.

Pierwszy festiwal z 2006 roku pozostał w pamięci jego uczestników nie tylko z uwagi na wspomniany Harambee Project przygotowany przez Nicole Mitchell. Był też czerpiący z tradycji azjatyckiej Miyumi Project Tatsu Aokiego, energetyczny kwintet Ari Browna, był tez Evolution Ensemble po raz pierwszy rozkwitającej na polskich scenach Dee Alexander czy wspaniały popis boogie w wykonaniu Erwina Helfera. Po raz pierwszy odbyły się też warsztaty prowadzone przez chicagowskich mistrzów.

Wydarzeniem drugiej edycji był niezapomniany koncert tria Freda Andersona. Były też specjalne projekty legendarnego Douglasa Ewarta oraz Roberta Irwinga III. Maggi e Brown i Dee Alexander przypominały piękno jazzowej wokalistyki, a do klasyki nurtu odwoływała się koncert Chicago Bass Masters z udziałem m.in. Harrisona Bankheada.

Trzeci Made In Chicago, z roku 2008 upłynął w blasku muzyki wielkiego Roscoe Mitchella, który poprowadził autorski kwartet, ale też kilkunastoosobową orkiestrę. W pięknym koncercie dedykowanym Alice Coltrane wzięły udział m.in. flecistka Nicole Mitchell, pianistka Myra Melford i harfistka Maia. Wspaniałe klubowe koncerty dawały zespoły z głównym udziałem perkusisty Mike’a Reeda i saksofonisty Grega Warda. Na deser w hołdzie dla Niny Simone i Dinah Washington zaśpiewała Dee Alexander, która stała się w międzyczasie jednym z najważniejszych żeńskich głosów na jazzowej scenie.

Najbardziej spektakularnym występem czwartej edycji festiwalu był koncert Chicago Ensemble prowadzonego przez Edwarda Wilkersona. Ten saksofonista stanął tez w Poznaniu na czele swego słynnego 8 Bold Souls. Chyba najpiękniejszym wydarzeniem tego festiwalu był wieczór z kameralną, mistyczna, etno-jazzową muzyką Indigo Trio, w którym obok Nicole Mitchell i Harrisona Bankheada grał Hamid Drake. Zagrały też zespoły Orberta Davisa i Saalika Ziyada.

Legendarny i wspaniały, kilkunastoosobowy Great Black Music Ensemble był największą gwiazdą piątego Made in Chicago. Dwa znakomite koncerty big bandu wzbudziły wielkie emocje słuchaczy. Nie mniej zachwytów wywołał Guitar Summit, w ramach którego spotkali się trzej mistrzowie sześciu strun: Jeff Parker (znany choćby z Tortoise), Bobby Broom (znany z zespołów Sonny Rollinsa) i Mike Allemana (współpracownik Von Freemana). Zachwycający koncert zagrał również kwintet Ernesta Dawkinsa. Całośc podsumowała wspominana już kooperacja Nicole Mitchell z poznańskimi muzykami (zatytułowana Arc of O).

Szósty festiwal w 2011 roku to przede wszystkim niezapomniany występ kolejnego z wielkich mistrzów muzyki improwizowanej – Henry’ego Threadgilla. Swoje autorskie zespoły przedstawili tez o pokolenie młodsi od wspomnianego klasyka saksofonista Greg Ward i trębacz Corey Wilkes. Kobiecą wrażliwość pokazało Hear In Now Trio, prowadzone przez szalenie lubianą w Poznaniu wiolonczelistkę Tomekę Reid. Na koniec zabrzmiał koncert w hołdzie Von Freemanowi oraz kolejne spotkanie polsko-amerykańskie:trio The Light i Jim Baker.

Koncert autorskiego kwintetu kontrabasisty Harrisona Bankheada był jednym z piękniejszych przeżyć siódmej edycji Made in Chicago. Fantastycznie zabrzmiała też grupa prowadzona przez gitarzystkę Mary Halvorson. Publiczność zachwycały też koncerty grup Ken Chaney’s Awakening, Living By Lanterns czy dwóch tercetów: ARR Trio i Sun Rooms. Na finał zabrzmiał Blowing In From Chicago, w którym pierwszoplanowe role grali saksofoniści Ari Brown i Edward Wilkerson.

Festiwal roku 2013 był wielkim hołdem dla zmarłego kilka miesięcy wcześniej Wojciecha Juszczaka – pomysłodawcy, założyciela, dobrego ducha i dyrektora festiwalu. Chicagowscy artyści nie potrafili wyobrazić sobie tej edycji festiwalu w inny sposób, niż właśnie oddając cześć Juszczakowi. Być może najpiękniejszym tego wyrazem był długi, pełen barw, czasem liryczny, kiedy indziej wręcz ekstatyczny koncert kilkunastoosobowej formacji Kizuna, którą dowodzili Mwata Bowden i Tatsu Aoki. Ale przecież wiele wzruszeń przyniósł też Chicago Woj-tet prowadzony przez Roberta Irwinga III czy Sun Dial Nicole Mitchell. Wspaniałym przeżyciem był zarówno koncert awangardowego duetu Roscoe Mitchell / Mike Reed, jak i Dee Alexander – wykorzystująca nagrania z repertuaru Jimi Hendrixa i Jamesa Browna. Całość zakończył funkowy Liquid Soul.

Czy można sobie wyobrazić Made In Chicago bez Wojtka Juszczaka? Chyba nie, co nie znaczy, że nie będzie dalszego ciągu festiwalu! Co znaczy jedynie, że twórca i animator festiwalu przez jego dotychczasowych osiem edycji nadał mu tak mocne, własne piętno, tak wyrazisty charakter, że nie da się o Nim zapomnieć. To dzięki Niemu przeżyliśmy tyle wspaniałych, niezapomnianych muzycznych wieczorów. To dzięki zbudowanej przez te lata tak mocnej pozycji festiwalu Made In Chicago możemy ze spokojem patrzeć w przyszłość, oczekując na jego kolejne edycje…

(tj)

I FESTIWAL JAZZOWY MADE IN CHICAGO 2006

Poznań

24.11.06 Piątek

WSNHiD 16.00 wstęp wolny

NICOLE MITCHELL / DAVID BOYKIN DUO

Nicole Mitchell - flute

David Boykin - reeds, drums

Galeria OKO/UCHO 19.00 zaproszenia

Otwarcie wystawy fotografii

Lauren Deutsch ? executive director Jazz Institute Of Chicago

Scena na Piętrze 20.00 bilety

ARI BROWN QUINTET

Ari Brown - sax

Avreeayl Ra - dr

Harrison Bankhead - bass

Corey Wilkes - tr

Justin Dillard - p

25.11.06 Sobota

WSNHiD 16.00 wstęp wolny

Warsztaty ? improwizacja, kompozycja, aranżacja

NICOLE MITCHELL

ARI BROWN

Scena na Piętrze 19.00 bilety

THE MIYUMI PROJECT

Tatsu Aoki - bass

Mwata Bowden - cl, sax,did

Hide Yoshihasi - taiko drum

Amy Homa - taiko drum

Blue Note 22.00 bilety

DEE ALEXANDER EVOLUTION ENSEMBLE

Harrison Bankhead - bass

David Boykin - saxes

Dee Alexander ? voc

Avreeayl Ra - dr

26.11.06 Niedziela

WSNHiD 16.00 wstep wolny

Warsztaty ? alternatywne systemy notacji muzycznej

MWATA BOWDEN

LAUREN DEUTSCH

Scena na Piętrze 20.00 bilety

Koncert Finałowy Nicole Mitchell's Harambee Project

Nicole Mitchell - fl,cond

David Boykin - saxes

Mwata Bowden - cl, saxes,did

Ari Brown - saxes

Corey Wilkes - tr

Harrison Bankhead - bass

Justin Dillard - p

Avreeayl Ra - dr

Dee Alexander - voc

Tatsu Aoki - bass

Hide Yoshihasi ? taiko drum

Amy Homa - taiko drum

Blue Note 23.00 bilety

ERWIN HELFER BOOGIE

Erwin Helfer - piano

Asian American Jazz : MIYUMI PROJECT

17 Międzynarodowy Festiwal Teatralny MALTA Poznań

27 czerwca 2007

Stary Rynek, godz.12.00

PARADA BĘBNÓW TAIKO

Stary Rynek ? Plac Wolności

Hide Yoshihashi, Amy Homma, Tatsu Aoki (JASC Tsukasa Taiko)

oraz Melody Takata (Gen Taiko), Francis Wong

MALTA Scena Główna, godz. 22.30, wstęp wolny

MIYUMI PROJECT - koncert

Francis Wong - reeds

Mwata Bowden - reeds

Jonathan Chen - violin

Tatsu Aoki - bass, taiko, shamizen

Hide Yoshihashi, Amy Homma, Melody Takata ? taiko

28 czerwca 2007

Scena na Piętrze, godz. 14.00, wstęp wolny

WARSZTATY BĘBNÓW TAIKO

Scena na Piętrze, godz. 20.00, bilety

BASSER LIVE - koncert

Tatsu Aoki - bass, taiko

Hide Yoshihashi, Amy Homma, Melody Takata - taiko

29 czerwca 2007

Scena na Piętrze, godz. 14.00, wstęp wolny

MULTI - CULTURAL MUSIC (jazz - japanese - classical)

- WARSZTATY

Mwata Bowden, Francis Wong, Jeff Chan, Yoko Noge,

Jonathan Chen, Tatsu Aoki & Melody Takata

Scena na Piętrze, godz. 20.00, bilety

ASIAN AMERICAN JAZZ ENSEMBLE - koncert

Mwata Bowden - reeds

Francis Wong ? reeds

Jeff Chan - reeds

Jonathan Chen - violin

Tatsu Aoki - bass

30 czerwca 2007

Blue Note, godz. 22.00, bilety

koncert finałowy / jam session

YOKO NOGE MULTI CULTURAL BLUES BAND

Yoko Noge ? vocal, piano

& wszyscy muzycy Asian American Jazz

KONCERTY

12.07.2007

Toruń, Dziedziniec Ratusza Staromiejskiego, godz.19.00

13.07. 2007

Poznań CK Zamek, godz.21.30

15.07. 2007

Kraków , Alchemia , godz.21.00

FREQUENCY TOUR

Nicole Mitchell ? flety, inst. perk.

Edward Wilkerson ? tenor sax, flet, instr. perk.

Harrison Bankhead ? bass, wiolonczela, instr. perk.

Avreeayl Ra ? drums, instr. perk.

II FESTIWAL JAZZOWY MADE IN CHICAGO 2007

Poznań

16.11.07 Piątek

WSNHiD Aula 18.00 wstep wolny

OTWARCIE FESTIWALU

Douglas Ewart ? flutes, saxes, clarinets, perc., didijeridoo

Dee Alexander - vocal

Mwata Bowden - saxes, clarinets, dididjeridoo

Edward Wilkerson ? saxes, clarinets

Galeria Oko/Ucho 20.30 wstęp wolny

Otwarcie wystawy DOUGLAS EWART / ROBERT IRVING III

Wystawa rysunków i obrazów muzyków, gości festiwalu.

Scena na Piętrze 21.00 bilety

CHICAGO BASS MASTERS

Harrison Bankhead ? bass, cello

Larry Gray ? bass, cello

Art Hoyle ? trumpet, vocal

Edward Wilkerson ? saxes, clarinets

Robert Irving III- piano

Charles Heath - drums

17.11.07 Sobota

WSNHiD sala 340 16.00 wstęp wolny/rejestracja

WARSZTATY Douglas Ewart / Mwata Bowden

Warsztaty kreatywnej improwizacji nie tylko dla muzyków.

Scena na Piętrze 19.00 bilety

NIGHT AT THE VELVET LOUNGE WITH FRED ANDERSON TRIO

Fred Anderson ? tenor sax

Harrison Bankhead ? bass

Dushun Mosley ? drums

Blue Note 22.00 bilety

THE BROWN LEGACY EFFECT

Maggie Brown, Dee Alexander - vocal

Larry Gray ? bass

Art Hoyle ? trumpet

Robert Irving III - piano

Charles Heath - drums

18.11.04 Niedziela

Scena na Piętrze 19.00 bilety

KONCERT FINAŁOWY

DOUGLAS EWART AND INVENTIONS

Douglas Ewart ? flutes, saxes, clarinets, dididjeridoo

Edward Wilkerson ? saxes, clarinets

Mwata Bowden - saxes, clarinets, dididjeridoo

Maggie Brown, Dee Alexander, Duriel E. Harris ? vocal, poetry

Darius Savage - bass

Dushun Mosley - drums

Blue Note Club 22.00 bilety

ROBERT IRVING III TRIO

Robert Irving III ? piano

Larry Gray ? bass

Charles Heath ? drums

Jam session

KONCERTY

23.04.2008

Toruń, CK Dwór Artusa, godz.20.00

24.04.2008

Poznań, Scena na Piętrze, godz.20.00

25.04.2008

Wrocław, ODA Firlej, godz.20.00

26.04.2008

Kraków, Alchemia, godz.20.00

Nicole Mitchell's Black Earth Strings

Nicole Mitchell - flety, kompozycje

Tomeka Reid - wiolonczela

Renee Baker - skrzypce, altówka

Josh Abrams - kontrabas

III FESTIWAL JAZZOWY MADE IN CHICAGO 2008

Poznań

Piątek 21.11.2008

Scena na Piętrze, godzina 19.00

MANY PATHS MEET THE SEA

Nicole Mitchell?s Tribute to Alice Coltrane

Nicole Mitchell - flutes, compositions

Myra Melford ? piano, harmonium

Mike Reed - drums

Josh Abrams - bass

Tomeka Reid - cello

Maia - harfa

Mwata Bowden - clarinet

Corey Wilkes ? trumpet

Greg Ward ? saxes

Blue Note, godzina 22.00

Mike Reed's Loose Assembly

Mike Reed - drums

Tomeka Reid - cello

Greg Ward - saxes

Josh Abrams - bass

Jason Adasiewicz - vibes

Sobota 22.11.2008

Scena na Piętrze, godzina 19.00

Roscoe Mitchell Quartet

Roscoe Mitchell - flutes, saxes, percussion

Corey Wilkes ? trumpet

Vincent Davis - drums

Harrison Bankhead - bass, cello

Blue Note, godzina 22.00

Saxophone Summit

Ken Chaney ? piano

Mike Reed ? drums

Josh Abrams - bass

Greg Ward ? saxes

Mwata Bowden ? saxes

Niedziela 22.11.2008

Scena na Piętrze, godzina 20.00

KONCERT FINAŁOWY

Roscoe Mitchell Ensemble

CARDS FOR ORCHESTRA

Roscoe Mitchell - flutes, saxes, percussion, compositions

Myra Melford - piano

Ken Chaney ? piano

Josh Abrams ? bass

Harrison Bankhead - bass, cello

Jason Adasiewicz - vibes

Tomeka Reid ? cello

Vincent Davis ? drums

Mike Reed ? drums

Greg Ward ? saxes

Corey Wilkes ? trumpet

Mwata Bowden ? saxes

Nicole Mitchell ? flutes

Maia ? harfa

03 ? 04. 12.2008

Scena na Piętrze, godz. 19.00

JAZZOWE WARSZTATY WOKALNE Dee Alaexander

Wstęp wolny

Sobota 06.12.2008

AULA NOVA, godzina 20.30

KONCERT SPECJALNY MADE IN CHICAGO

w ramach XIV Światowej Konferencji Klimatycznej ONZ

SIRENS OF SONG

Dee Alexander?s Tribute to Nina Simone & Dinah Washington

DEE ALEXANDER - vocal

Miguel dela Cerna - pianist and Musical Director

Ari Brown - tenor sax

Stephen Berry - trombone

Marquis Hill - trumpet

James Sanders - violin

Junius Paul - bass

Frank Parker Jr. - drums

chór Gospel Joy & strings

KONCERTY

5 kwietnia 2009

Kraków, Alchemia, godz.20.30

6 kwietnia 2009

Wrocław, OPT, godz.20.00

7 kwietnia 2009

Poznań, Scena na Piętrze, godz.20.30

MIKE REED?S PEOPLE, PLACES AND THINGS

Mike Reed ? perkusja

Jason Roebke ? kontrabas

Greg Ward ? saksofon altowy

Tim Haldeman ? saksofon tenorowy

29 maja 2009

Poznań, Scena na Piętrze, godz.20.30

The Rempis Percussion Quartet

Tim Daisy ? perkusja

Ingebrigt Haker ? Flaten ? kontrabas

Dave Rempis ? saksofony

Frank Rosaly ? perkusja

IV FESTIWAL JAZZOWY MADE IN CHICAGO 2009

Poznań

20.11.09 Piątek

Scena na Piętrze - 20.00

8 BOLD SOULS

Edward Wilkerson - saxes, clarinets

Mwata Bowden - saxes, clarinets

Tomeka Reid - cello

Isaiah Jackson - trombone

Gerald Powell - tuba

Robert Griffin - trumpet

Dushun Mosley - drums

Harrison Bankhead - bass

Blue Note - 22.00

WILLIE PICKENS TRIO

Willie Pickens - piano

Dushun Mosley - drums

Lorin Cohen - bass

21.11.09 Sobota

Scena na Piętrze - 20.00

INDIGO TRIO

Nicole Mitchell - flutes

Harrison Bankhead - bass

Hamid Drake - drums

Blue Note - 22.00

SAALIK ZIYAD and THE 5 AFTER 7 PROJECT

Mingus, Henderson, Bebop and Other Things

Saalik Ziyad - vocal

Fred Jackson - saxes

Shaun Johnson - trumpet

Dushun Mosley - drums

Lorin Cohen - bass

Willie Pickens - piano

22.11.09 Niedziela

KONCERT FINAŁOWY

Scena na Piętrze - 20.00

ED WILKERSON?S CHICAGO ENSEMBLE

Edward Wilkerson - saxes, composer

Mwata Bowden - saxes, clarinets

Nicole Mitchell - flutes

Tomeka Reid - cello

Isaiah Jackson - trombone

Gerald Powell - tuba

Robert Griffin - trumpet

Saalik Ziyad - vocal

Fred Jackson - saxes

Shaun Johnson - trumpet

Willie Pickens - piano

Dushun Mosley - drums

Lorin Cohen - bass

Harrison Bankhead - bass

24 ? 27.11.09

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

WARSZTATY JAZZOWE

ORBERT DAVIS, ARI BROWN, MWATA BOWDEN, NICOLE

27.11.09 Piątek

Blue Note - 20.30

ORBERT DAVIS QUINTET

Orbert Davis - trumpet

Ari Brown - saxes

Ryan Cohan - piano

Stewart Miller - bass

Ernie Adams - drums

28.11.09 Sobota

KONCERT GALOWY

AULA NOVA - 20.30

ORBERT DAVIS? CHICAGO JAZZ PHILHARMONIC

Collective Creativity Orbert Davis ? trumpet, composer, director

Ryan Cohan - piano

Stewart Miller - bass

Ernie Adams - drums

Nicole Mitchell - flute

Ari Brown - saxes

Mwata Bowden - saxes, clarinets

& Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Poznaniu

KONCERTY

06.03.2010

Poznań, Scena na Piętrze, godz. 20.30

SOUND IS QUINTET

Rob Mazurek ? kornet

John Herndon - perkusja

Matthew Lux - gitara basowa

Josh Abrams - kontrabas

Jason Adasiewicz ? wibrafon

30.05.2010

Poznań AULA NOVA, godz.20.30

KONCERT GALOWY

WILD IS THE WIND

DEE ALEXANDER QUARTET

Dee Alexander - śpiew

Miguel dela Cerna - fortepian

Harrison Bankhead - bass

Ernie Adams ? perkusja

08.07.2010

Poznań, Pasaż Kultury, godz.21.00

POWERHOUSE SOUND

Ken Vandermark ? saksofon tenorowy

Jeff Parker ? gitara i elektronika

Nate McBride ? elektryczny bass

John Herndon - perkusja

II Asian American Jazz Festival : Blues and Beyond

POZNAŃ 30 lipca ? 1 sierpnia 2010

30 lipca, Pasaż Kultury, godz. 21.00

FRANCIS WONG TRIO

Francis Wong ? saksofony

Chad Taylor ? perkusja

Tatsu Aoki ? kontrabas

31 lipca, Scena na Piętrze, godz.19.00

DOHEE LEE FLUX

Dohee Lee ? śpiew, instrumenty perkusyjne

Tatsu Aoki ? bass, shamizen, taiko

Francis Wong ? saksofony


31 lipca, Pasaż Kultury, godz. 21.00

THE CHICAGO BLUES

Jimmy Burns ? gitara elektryczna

Greg McDaniel ? gitara basowa

Chad Taylor - perkusja

Gość specjalny - Yoko Noge

31 lipca, Klubokawiarnia Meskalina, godz. 23.00

HORNS OF PLENTY

Jeff Chan - saksofony

Francis Wong ? saksofony

Jimmy Ellis - saksofony

Tatsu Aoki ? kontrabas

Gość specjalny ? Wacław Zimpel


1 sierpnia, Scena na Piętrze, godz. 11.00

WARSZTATY - ASIAN DRUM CULTURE

Prowadzą Dohee Lee & Amy Homa (taiko)

Yoko Noge (śpiew) i Tatsu Aoki (wykład)

.

1 sierpnia, Pasaż Kultury, godz. 21.00

JAPANESQUE BLUES

Yoko Noge ? fortepian, śpiew

Jimmy Ellis - saksofony

Tatsu Aoki ? shamizen

Jimmy Burns ? gitara elektryczna

Greg McDaniel ? gitara basowa

Chad Taylor - perkusja

Amy Homma ? taiko drum

V FESTIWAL JAZZOWY MADE IN CHICAGO 2010

26.11. 2010

Poznań, Galeria Oko/Ucho ? 20.00

SOUNDOGRAPHY

Otwarcie wystawy fotografii Lauren Deutsch

Poznań, Scena na Piętrze ? 20.30

AACM?S GREAT BLACK MUSIC ENSEMBLE

Collective Improvisation

Mwata Bowden - saksofony, klarnety, dyrygent

Ernest Dawkins ? saksofon altowy

Douglas Ewart - saksofony, flet

Fred Jackson - saksofon altowy

Ed House ? saksofon tenorowy

Leon Q. Allen - trąbka

Jerome Croswell - trąbka

Nicole Mitchell - flety

Tomeka Reid - wiolonczela

Renee Baker - skrzypce

Dee Alexander - śpiew

Ann Ward - śpiew, fortepian

Taalib Din Ziyad - śpiew, flet

Saalik Ziyad - śpiew

Harrison Bankhead - kontrabas

Mike Reed - perkusja

Avreeayl Ra - perkusja

27.11. 2010

Poznań, Scena na Piętrze ? 19.00

ERNEST DAWKINS QUINTET

Ernest Dawkins ? saksofon altowy

Dee Alexander - śpiew

Bobby Broom - gitara

Harrison Bankhead - kontrabas

Avreeayl Ra - perkusja

Poznań, Blue Note ? 22.00

GUITAR SUMMIT

Mike Allemana - gitara

Bobby Broom - gitara

Jeff Parker - gitara

Harrison Bankhead - kontrabas

Avreeayl Ra - perkusja

28.11. 2010

Poznań, Aula WSNHiD - 20.30

KONCERT FINAŁOWY

AACM?S GREAT BLACK MUSIC ENSEMBLE

Tribute to Fred Anderson

Mwata Bowden - saksofony, klarnety, dyrygent

Ernest Dawkins ? saksofon altowy

Douglas Ewart - saksofony, flet

Fred Jackson - saksofon altowy

Ed House ? saksofon tenorowy

Leon Q. Allen - trąbka

Jerome Croswell - trąbka

Nicole Mitchell - flety

Tomeka Reid - wiolonczela

Renee Baker ? skrzypce

Jeff Parker - gitara