Logo_data
Artysci artyści

Ingrid Laubrock

Obiecująca saksofonistka młodego pokolenia. Pochodzi z Niemiec, 15 lat mieszkała w Wielkiej Brytanii, obecnie w USA. Występowała i nagrywała z najważniejszymi muzykami światowej sceny improwizowanej : Anthonym Braxtonem, Davem Douglasem, Kennym Wheelerem, Timem Bernem, Markiem Heliasem, Michaelem Formankiem, Mary Halvorson, Tyshawnem Sorey'em, Evanem Parkerem, Stevem Beresfordem, Johnem Edwardsem, Django Batesem, Evanem Parkerem i wieloma innymi.

W 2004 została uhonorowana nagrodą BBC Jazz Award w kategorii "Innowacja Roku", w 2005 była nominowana do nagrody BBC Jazz Award w kategorii "Debiut Roku" a w 2006 uzyskała stypendium Fellowship in Jazz Composition przyznawane przez The Arts Foundation. Zdobyła też Nagrodę Niemieckiego Radia SWR w kategorii "Jazz" za rok 2009.

W 2011 roku realizowała projekt dla SWR - New-Jazz Meeting w Moers w Niemczech. W skład oktetu,który powołała  oprócz niej samej, weszli: Drew Gress, Mary Halvorson, Tom Rainey, Ted Reichman, Liam Noble, Tom Arthurs, Ben Davis a muzyka zostanie wydana przez wytwórnię Intakt Records w 2013 roku.

Obecnie pracuje z nowym oktetem, Sleepthief, z nowojorskim kwartetem Anti-House oraz grupą Paradoxical Frog, którą współtworzy z pianistką Kris Davis i perkusistą Tyshawnem Sorey'em. Jest również członkinią Tom Rainey Trio, Mary Halvorson Septet, Kris Davis Kwintet.

www.ingridlaubrock.com

Koncert koncert