Logo_data
Artysci artyści

Michael Raynor

Perkusista Michael Raynor zamieszkał w Chicago w 1988 r. Pewnej nocy usłyszał w radio Von Freemana, udał się do klubu New Apartment Lounge w południowej części Chicago na cotygodniowy występ Vona, po czym przysiadł się do grupy. Trzy dni później Von zaprosił go do studyjnego nagrania Walkin' Tuff (Southport Records). Od tego czasu Raynor jest stałym perkusistą Von Freemana. Późniejsze wspólne nagranie, The Improviser (Premonition Records), weszło do składanki najlepszych płyt 2002 r. czasopisma Downbeat.

Dziąki współpracy z Vonem wystąpił u boku innych znakomitości  Chicago, jak Eddie Johnson, John Young, Jodie Christian, Bobby Broom, Ryan Cohan czy Fareed Haque. Raynor współpracował też z mnóstwem muzyków mieszkających w Nowym Jorku jak Johnny Griffin, Freddie Hubbard, Sam Rivers, Ira Sullivan, Steve Coleman, Jon Faddis, Eric Alexander, Bob Sheppard, Rick Margitza czy Arturo Sandoval.

W 1996 r. Raynor nawiązał współpracę z wokalistą Kurtem Ellingiem w ramach angażu na cotygodniowe występny w Green Mill Lounge w Chicago. Przez kolejne cztery lata grupa koncertowała w całej Ameryce Północnej, Europie, Skandynawii i Australii. Raynora można wysłuchać na trzech nagraniach Ellinga dla wytwórni Blue Note, w tym Live in Chicago.

W 2004 r. wraz z Chicago Jazz Quartet Raynor odbył tournee po Azji południowo-wschodniej w charakterze Amerykańskiego Ambasadora Jazzu. Program ten, współfinansowany przez amerykański Departament Stanu i Kennedy Center for the Performing Arts, obejmował koncerty, wizyty w szpitalach i współpracę z miejscowymi muzykami z Wietnamu, Tajlandii, Indonezji, Filipin, Bangladeszu i Pakistanu.

http://www.michaelraynor.net